Tatilciler Çeşme’ye Akın Etti! Oteller Tam Kapasite Doldu

İzmir’in popüler tatil merkezlerinden Çeşme, 9 günlük bayram tatili süresince Türkiye’nin dört bir yanından gelen tatilcilerin akınına uğradı. Ayrıca, kapıda vize uygulaması sayesinde Yunan adalarında tatil yapmak isteyenlerin de yoğun ilgisiyle karşılaştı. Bu durum, turlara katılmak isteyen tatilciler arasında uzun kuyruklar oluşturdu. ÇEŞTOB Başkanı Yakup Demir, Ramazan Bayramı tatili için Çeşme’de beklenenden fazla rezervasyon olduğunu belirterek, tatilcilerin tatillerini farklı destinasyonlar arasında bölerek geçirmeyi tercih ettiklerini ifade etti.

Demir, tatilcilerin genellikle 2-3 gün Çeşme, 1-2 gün Sakız Adası gibi farklı yerleri ziyaret etme planları yaptıklarını ve bu nedenle bölgedeki otellerin doluluk oranlarının yüzde 100’e ulaştığını söyledi. Ayrıca, bayramın 9 gün olmasıyla trafik sorunu yaşanmadığını da vurguladı.

Çeşme’ye gelen turistler arasında Sakız Adası’na gitmek isteyenlerin sayısının fazla olduğunu belirten Demir, kapıda vize uygulamasının bölge turizmine hem psikolojik hem de ekonomik olarak destek sağladığını dile getirdi.

Yakup Demir, “Yeniden yaz” diyerek, tatilcilerin farklı destinasyonları keşfetmeye, deneyimlerini çeşitlendirmeye ve keyifli bir tatil geçirmeye davet etti. Çeşme’nin ve çevresinin, tatilciler için unutulmaz anılar biriktirebilecekleri harika bir seçenek olduğunu vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir