DEM Parti’den Ümit Özdağ’ın ‘Perihan Koca’ iddialarına yanıt

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ; isim vermeden DEM Parti Mersin Milletvekili Parihan Koca’yı hedef aldı, iddiayı ‘haber’ yapan iktidara yakın Sabah paylaşımlarını sildi, DEM Parti yasal yollara başvuracaklarını duyurdu.

Özdağ dün sosyal medya hesabından “İzmir’de bir özel hastahaneye DEM milletvekili annesini tedavi için getiriyor. Hemşire hanım serum takarken hemşire hanımın ismini görüyor. İsim eski bir Türk ismi. ‘Derhal bırak çık odadan’ diyerek hemşireyi kovuyor. Hemşire hanımı araştırıyor ve babasının savaşçı bir asker olduğunu öğreniyor. Hastahaneden ayrılırken hastahane müdürüne ‘Burada barındırmayın bu barbar ailelerin çocuklarını’ diyor” iddiasını ortaya attı. İsmini vermediği DEM’li vekile hakaret ettiği paylaşımına bir de fotoğraf ekleyen Özdağ, “Aşağıdaki fotoğrafta hemşire kızımızın babasının fotoğrafını paylaşıyorum” notunu akledi.

FOTOĞRAF SAHTE ÇIKTI

Ancak paylaşımdan kısa süre sonra bazı sosyal medya kullanıcıları, Özdağ’ın “Hemşirenin babasının fotoğrafı” diyerek paylaştığı karenin sahte olduğunu ortaya çıkardı. “Fotoğraf Rus sitelerinden alınma. Ve Kanada askerine ait” tepkilerinin ardından Ümit Özdağ bu defa da “Fotoğraf Kanada askeri diyen arkadaşlar herhalde adını vermediğim hemşire hanımın asker babasının gerçek fotosunu X’de paylaşmam. Ancak arkadaşları whatsapp fotosu olarak kimin bu fotoğrafı kullandığını bilir. Sağlık Bakanı konu ile ilgilenirse hastahanenin adını ve hemşire hanımın telefonu benden alabilirler. Hemşire hanımdan olayı daha ayrıntılı dinleme fırsatım oldu” paylaşımı yaptı.

SABAH ‘HABER’ YAPTI, SONRA SİLDİ

Özdağ’ın paylaşımının ardından Sabah gazetesi, Ceyhan Torlak imzasıyla “DEM’li vekil Perihan Koca’nın Türk ismi hazımsızlığı: Derhal çık bu odadan!” başlıklı bir “haber” yayınlandı. Metinde “Koca’nın annesiyle ilgilenen hemşireyi eski bir Türk ismine sahip olduğunu için hastane odasından kovduğu” ileri sürüldü.

Ancak metin kısa süre sonra siteden silindi.

DEM PARTİLİ KOCA: ANNEMİ 2016’DA KAYBETTİM

Özdağ’ın iddiası ve Sabah’a tepki gösteren DEM Partili Perihan Koca ise annesini 2016’da kaybettiğini belirterek “Keşke yaşıyor olsaydı da bir hastanede tedavi ettiriyor olsaydım” dedi.

Koca sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Kara propagandada sınır tanımıyorlar! Rahmetli annemi bile yalan haberlerine alet edecek kadar alçalıyorlar. İktidarın sözde basını ile Ümit Özdağ bir olup şahsımı hedef alan provokasyon girişiminde bulunuyor. Ne yazık ki annemi 2016’da kaybettim. Keşke yaşıyor olsaydı da bir hastanede tedavi ettiriyor olsaydım. Ayrıca vekil olduktan sonra İzmir’deki hiçbir hastaneye giriş kaydım olmadığı kaba bir araştırma ile görülebilir. Kişilik haklarımı hedef alan ve beni açıkça hedef gösteren bu yalan haber karşısında Sabah gazetesi ve Ceyhan Torlak denen sözde gazeteci hakkında suç duyurusunda bulunacağım. Çamur medya her zamanki gibi çamur atma telaşında ama geçit vermeyeceğiz.

Mevzunun kendisine gelirsek. Ümit Özdağ her zaman yaptığını yapıyor. Halkın bir kısmını diğerine karşı kışkırtmak! Burada da Türkleri Kürtlere karşı kışkırtıp düşmanlaştırmayı hedefliyor. Hiçbir Dem Partili vekili böyle bir şey yapmaz ve Ümit Özdağ ne kadar çırpınırsa çırpınsın Kürt kardeşlerimizle biz Türklerin demokratik bir cumhuriyette barış içinde ortak yaşam kurmamızı engelleyemeyecek.”

DEM PARTİ: İNSANLIKTAN NASİP ALMAMIŞLAR

DEM Parti’den olaya gilişkin yapılan açıklamada ise “Siyasi etik ve basın-ahlak ilkelerini yok sayarak milletvekilimizin kişilik haklarını hedef alanlar ve partimize düşmanlık yapanlar hakkında gerekli suç duyurularında bulunacağız” denildi.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir