Bayram Sevinci Trajediye Döndü: 6 Günde 49 Can Kaybı!

Bakan Yerlikaya, bayram boyunca trafik polisleri ve jandarma trafik ekiplerinin denetimlerini 24 saat esasına göre sürdürdüklerini açıkladı. Dün 24 saatlik sürede 668 trafik kazası meydana gelirken, bu kazalarda 13 kişi hayatını kaybetti, 1133 kişi yaralandı.

Yetkililer, sürücülerden trafik kurallarına uymalarını ve dikkatli sürüş yapmalarını tekrar tekrar uyarıyor.
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Kurban Bayramı tatilinin ilk 6 gününde meydana gelen trafik kazalarında 49 kişinin hayatını kaybettiğini, 7 bin 683 kişinin yaralandığını bildirdi.
Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, bayram tatili boyunca trafik polisleri ve jandarma trafik ekiplerinin denetimlerine 24 saat esasına göre devam ettiğini belirtti.
Yerlikaya, dün 24 saatlik sürede ️meydana gelen 668 trafik kazasında, 13 kişinin yaşamını yitirdiğini, 1133 kişinin yaralandığını kaydetti.

Ekiplerin, 414 bin 776 aracı denetlediğini aktaran Yerlikaya, 22 bin 592 araca hız ve radar işlemi,️ 39 bin 56 araca ise diğer işlemlerin yapıldığını bildirdi.
Sürücülerden trafik kurallarına uymalarını isteyen Yerlikaya, şunları kaydetti:
“Bayram tatilinin ilk 6 gününde (Cumartesi, Pazar, Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe) maalesef 49 kişi hayatını kaybetti. 7 bin 683 kişi ise yaralandı. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Yolculuklar sizleri sevdiklerinize kavuşturmak için vardır, ayırmak için değil.”
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Kurban Bayramı tatilinin ilk 6 gününde meydana gelen trafik kazalarında 49 kişinin hayatını kaybettiğini, 7 bin 683 kişinin ise yaralandığını açıkladı. Bu üzücü istatistik, trafik kurallarına uymanın ne kadar önemli olduğunun altını çiziyor.
Kazalarda hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, yaralılara ise acil şifalar dileriz.

Trafik Kazalarını Önlemek İçin Neler Yapılabilir?
Hız kurallarına uyalım.
Emniyet kemerimizi ve kaskımızı takalım.
Dikkatli ve defansif kullanalım.
Yorgun veya uykusuzken araç kullanmayalım.
Alkollüyken kesinlikle araç kullanmayalım.
Telefon kullanırken araç kullanmayalım.
Trafik işaretlerine ve kurallarına uyalım.

Hep Birlikte Daha Güvenli Yollar İçin:
Trafik kazalarını önlemek hepimizin sorumluluğudur. Kurallara uyarak ve bilinçli davranarak sevdiklerimizle mutlu bir şekilde bayramlarımızı kutlayabiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir